női Magyar Kupa
Futsal női Magyar Kupa: Tolnára került a trófea
2018. március. 04., 18:37
Vasárnap délután a nyíregyházi Continental Arénában rendezték a női futsal Magyar Kupa döntőjét. A kétszer 20 perces rendes játékidő és a hosszabbítás sem hozott győztest, végül büntetőkkel a Brandmission-Artifex Tolna-Mözs győzött.

A Hajdúböszörmény léphetett esélyesként pályára, hiszen a Quirikó Vivien vezette együttes nagy fölénnyel vezeti a bajnokságot, igaz, eddig kétszer veszített pontokat a bajnokságban, és mindkét alkalommal a Tolna-Mözs ellen. Októberben 3-1-re nyertek otthon a tolnaiak, majd decemberben, Hajdúböszörményben 1-1-re végeztek a csapatok. A két csapat legutóbbi összecsapásán, február végén azonban a bajnoki címvédő 3-0-ra győzött Tolnán.

A mérkőzés abból a szempontból érdekesen alakult, hogy bár az első félidőben végig a hajdúságiak irányították a mérkőzést, a jól kontrázó tolnaiak azonban veszélyesebbek voltak, ellentámadásaik végén több nagy lehetőségük is volt. Ezeket azonban sorra elhibázták, csak egy kapufáig jutottak el, egy alkalommal viszont őket is megmentette a kapufa.

A második játékrész elején Pádár Anita góljával megszerezte a vezetést a Hajdúböszörmény, de a tolnaiak váltani tudtak, átvették az irányítást, és egy öngóllal megérdemelten egyenlítettek.

A mérkőzés hajrája előtt egy szerencsétlen ütközést követően Ősz Csengét hosszasan ápolni kellett, de a tolnaiak kapusa hősiesen visszatért a pályára és végigvédte a találkozót. A második félidő végéig nem változott az eredmény, következett a kétszer ötperces hosszabbítás, ahol a Hajdúböszörmény Bokor Adrienn találatával másodszorra is megszerezte a vezetést. A tolnaiak nem adták fel, átálltak öt a négy elleni játékra, és másfél perccel a vége előtt, Szalkai Kitti góljával ismét kiegyenlítettek. A hosszabbítás végén 2-2 volt az állás, jöhettek a büntetők, itt a Tolna-Mözs nem hibázott, Ősz Csenge viszont megfogott egy lövést, amivel csapata - története során először - elhódította a Magyar Kupa-trófeát.

Női futsal Magyar Kupa, döntő:
Brandmission-Artifex Tolna-Mözs-Hajdúböszörményi TE 2-2 (1-2, 1-1, 0-0) - büntetőkkel 3-1

férfi NB I Férfi futsal NB I – Kecskeméti meglepetéssiker Szombathelyen

A ScoreGoal Kecskemét csapata 3-1-es győzelmet aratott a címvédő Haladás VSE otthonában a férfi futsal NB I bajnoki döntőjének első összecsapásán.

férfi NB I Férfi futsal NB I – Szombathelyen rajtol a férfi döntő

A története során először döntős ScoreGoal Kecskemét pénteken a címvédő Haladás otthonába látogat a férfi futsal NB I fináléjában, míg a harmadik helyért zajló párharc első összecsapásán a tavalyi ezüstérmes Berettyóújfalu a Nyíregyházát fogadja.

Hírajánló

Női futsal NB I – Tolnán folytatódik a női finálé

A Tolna-Mözs otthonában folytatódik a női futsal NB I döntő párharca, melyben a TFSE két héttel ezelőtt elveszítette pályaelőnyét Reveland Zoltán együttesével szemben.

2024. május. 18., 21:06
Férfi futsal NB I – Kecskeméti meglepetéssiker Szombathelyen

2024. május. 18., 00:06
Férfi futsal NB I – Szombathelyen rajtol a férfi döntő

2024. május. 17., 09:17
Futsal: Ismét kupagyőztes a Haladás

A címvédő Haladás sorozatban harmadszorra hódította el a férfi futsal Magyar Kupát, miután vasárnap 3-0-ra felülmúlta a Veszprémet a budapesti Dr. Koltai Jenő Sportközpontban.

2024. május. 12., 19:56